آغاز گالری گردی از آدینه؛ «جغدآباد» در کنار «نظام آباد»

آغاز گالری گردی از آدینه؛ «جغدآباد» در کنار «نظام آباد»

گالری های تهران از عصر جمعه (20مهرماه) میزبان نمایش آثار جدید هنرهای تجسمی هنرمندان جوان و پیشکسوت کشور است.


جغدهای کامبیز درم بخش و سهیل حسینی پس از سال‌ها همکاری و هم نشینی، با عنوان «جغدآباد» در کنار «نظام آباد»، « تصرف»، «فراموشی»، «الخاصیسم»، «دیوان من» و «هندسه درون پویی» بخشی از نمایشگاه هایی هستند که عصر جمعه به نمایش پایتخت نشین ها گذاشته خواهند شد.

* «جغدآباد» در گالری آ

کامبیز درم بخش و سهیل حسینی پس از سال‌ها همکاری و هم نشینی، تصاویر جغدهای شان را با عنوان «جغد آباد» 20 مهرماه در گالری آ افتتاح و تا 9 آبان ماه در معرض نمایش خواهند گذاشت.

گالری آ واقع در خیابان کریم خان زند، ابتدای شهید عضدی(آبان جنوبی)، کوچه ارشد، شماره هفت است.

* «الخاصیسم» در گالری آرتیبیشن

نمایشگاه و فروش آنلاین آثار هانیبال الخاص به همراه بهمن بروجنی، احمد وکیلی، رضا بانگیز، واهیک هارطونیان، مسعود سعدالدین، ترانه صادقیان، نیلوفر قادری‌نژاد، هادی ضیاءالدینی، ناصر محمدی، سمیرا دریا، میسم نژاد‌رسولی، فرزین قاسمی ، فرخنده مرعشی، مهتاب نعمت‌اللهی و احمد زهادی هنرمندان پیرو سبک وی در گالری آرتیبیشن 20 مهرماه افتتاح و تا 29 مهر ادامه خواهد داشت.
گالری آرتیبیشن واقع در خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیۀ ارشاد، کوچۀ دیباج، کوچۀ دریا، پلاک 6 است.

 

« تصرف» در گالری ویستا
نمایشگاه نقاشی‌های عرفان شهیاد با عنوان «تصرف» روز جمعه، 20 مهرماه در گالری ژاله ویستا افتتاح می‌شود و تا 30 مهر ادامه خواهد داشت.

بهنام کامرانی برای این نمایشگاه نوشته است: «پیکره های بیچان و معلق که به هم یا عناصر دیگر چسبیده اند. پیکره هایی که جنسیت و نژاد خاصی را نشان نمی دهند و انگار در حال تکوین یا تجزیه شدن هستند.

گالری ویستا در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک11 واقع شده است.

 

* «نقاش های بزرگمهر حسین پور» در گالری راه ابریشم

نمایشگاه انفرادی نقاشی های بزرگمهر حسین پور در تاریخ 20 مهرماه در گالری شماره 2 راه ابریشم افتتاح خواهد شد.

گالری شماره 2 راه ابریشم واقع در بلوار کشاورز، بین قدس و وصال، ساختمان تکنوآجر پلاک 21 است.

 

* «فراموشی» در گالری سایه

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «روزمرگی‌های معاصر، فصل دوم: فراموشی» با گردآوری علی میر اسماعیلی 20 مهر در گالری سایه افتتاح و تا 25 مهر ادامه خواهد داشت.

فروغ وجدانخواه، زهرا فرهودی، کتایون عدالت، ماه نو شیرزاد، معصومه شصتی، زینب بابایی و منیر ساداتی هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

این نمایشگاه در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، خیابان سیزدهم، شماره 21 برگزار می شود.

 

* «وارانا 5» در نگارخانه احسان

نمایشگاه گروهی نقاشی وعکس با جمع آوری فاطمه صحرایی 20 مهر تا 25 مهر در نگارخانه احسان برگزار می شود.

هنرمندان حاضر در این نمایشگاه پریزاد نوروز‌ناصری، گلناز اکبری، صنم خودکار، بهاره شیخ الاسلامی، آیسان خان‌آقا، الهام آب‌روشن، امیرحسین خواجویی، پروشات قدسی، زهرا میرزایی، سارا حق شناس، سینا محمدی، نیما منصوری، محدثه رحیمی، نیلوفر بیات، نفیسه سعادتی، فاطمه صحرایی، علی عسگری و علی‌اصغر جوادی هستند.

نگارخانه احسان در اقدسیه، آجودانیه، خیابان چهاردهم شرقی، شماره 22 واقع شده است.

 

«هندسه درون پویی» در گالری آس

نمایشگاه گروهی نقاشی به کوشش پرهام دیده ور 20مهر در گالری آس افتتاح و تا 4 آبان ادامه خواهد داشت.

گالری آس، واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی ،جنب بانک پارسیان ،پلاک 1831است.

 

* «نظام آباد» در گالری زمان هنر

نمایشگاه انفرادی نقاشی آنا ذرشین در گالری زمان هنر با عنوان نظام آباد با هنربانی عیسی جباری 20 مهر در گالری زمان هنر گشایش می‌یابد و تا 27 مهرماه ادامه خواهد داشت.

آنا ذرشین، این حالت را در بایدها و نبایدهای فردی می یابد و کشتی استعاره است برای به تصویر کشیدن کشمکش های خویش و گاه نظاره در پیرامونی که همواره آغشته به این احوال است و دیگر استعاره نیست، ایجاز است که دلالت بر زیستمان دارد.

به گزارش ایرنا، علاقه‌مندان به دیدن آثار ذرشین می توانند به گالری زمان هنر به نشانی زعفرانیه، خیابان آصف، کوچه پرویز وهابی، پلاک 14 مراجعه کنند.

 

کلود مونه نقاش فرانسوی که از وی به عنوان یکی از بنیان گذاران نقاشی امپرسیونیسم یاد می شود، معتقد است: «هنرمند نقاش کسی است که قبل از نقاشی، تصویر را در ذهن خلق کند و از روش و ترکیب آن کاملا مطمئن باشد.»

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار