حرکت 'کیخا 5' به نام ژیمناست ایران در فدراسیون جهانی ثبت شد

حرکت 'کیخا 5' به نام ژیمناست ایران در فدراسیون جهانی ثبت شد

«سعید رضا کیخا» در رقابت های جهانی ترکیه موفق شد در وسیله خرک حلقه حرکت کیخا 5 را به نام خود با ارزش f در کتاب داوری فدراسیون جهانی این رشته ورزشی به ثبت برساند.

 فدراسیون ژیمناستیک اعلام کرد: رقابتهای جهانی ژیمناستیک هنری ترکیه با حضور ورزشکارانی از 16 کشور، 15 تیر ماه در شهر مرسین این کشور آغاز شده است وکیخا در حالی موفق به انجام این مهم شد که پیش از این حرکت های کیخا یک، 2 ، 3 و 4 در فدراسیون جهانی ژیمناستیک به نام او ثبت شده است.

آخرین حرکات ثبت شده جهانی کیخا مربوط به اواخر سال گذشته در رقابت های جام جهانی باکو است که او موفق شد 2 حرکت «کیخا 3» و «کیخا 4» را به ثبت برساند.

نابغه ژیمناستیک ایران پیش از این در گفت و گو با ایرنا گفته بود که ثبت حرکت «کیخا 5» را در مسابقات جهانی ترکیه هدف قرار داده است.

او در وسیله خرک حلقه و «حمید رضا حمیدی» در 6 وسیله به ترکیه اعزام شده اند و کاپیتان تیم ملی ژیمناستیک ایران با امتیاز 13.950 موفق شد پس از نماینده جمهوری آذربایجان راهی فینال شود. ورزشکارانی از ایرلند (2 ژیمناست )، ترکیه، انگلیس، کانادا و ازبکستان هم در این وسیله (خرک حلقه) به دیدار پایانی راه یافتند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، اين براي نخستين بار است که ورزشکاري در جهان 5 حرکت را به نام خود ثبت مي کند.

دسته ها: ورزشی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار