صنایع دستی و پست بانک تفاهم نامه همکاری امضا می کنند

صنایع دستی و پست بانک تفاهم نامه همکاری امضا می کنند

معاون صنایع دستی کشور از انعقاد تفاهم نامه ای بین یکی از سایت های الکترونیک فروش صنایع دستی و پست بانک با حمایت و راهبری این معاونت در روزهای آینده خبر داد.

سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی از سوم تا نهم شهریورماه با بیش از 500 غرفه در فضای هشت هزار مترمربع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

«پویا محمودیان» در گفت و گوبا ایرنا درباره دستاوردهای سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی و تفاهم نامه های اخیر معاونت صنایع دستی اظهار کرد: یک تفاهم نامه در رابطه با جمع آوری و فروش محصولات در هشت هزار باجه پست بانک در کشور به زودی به امضای پست بانک و یکی از سایت های الکترونیک فروش صنایع دستی به امضا خواهد رسید.

وی افزود: تفاهم نامه مهم دیگری در روزهای آغازین نمایشگاه بین معاونت صنایع دستی و بانک گردشگری امضا شد که بر اساس آن، فعالان و هنرمندان صنایع دستی کشور از همه استانها از این بانک تسهیلات دریافت خواهند کرد.

محمودیان درخصوص نحوه ارائه این تسهیلات نیز شرح داد: ابتدا با درخواست فعالان در استان ها برای آنها پرونده تشکیل می شود و پس از آن، با معرفی نامه معاونت، هنرمندان وام با نرخ سود 10 درصد دریافت می کنند.

وی میزان وام دریافتی را بر اساس تعیین کارشناسی معاونت صنایع دستی دانست و افزود: ممکن است میزان وام برای تجار و تولید کنندگان فرق داشته باشد؛ البته بازپرداخت همه این وام ها 30 ماهه خواهد بود؛ یعنی 6 ماه تنفس و 24 ماه بازپرداخت با سود 10 درصد.

معاون صنایع دستی کشور تاکید کرد: استقبال از نمایشگاه سی ام به قدری خوب بود که از روز چهارشنبه ( دو روز مانده به پایان نمایشگاه ) اجناس بعضی غرفه ها تمام شد.

محمودیان تصریح کرد: از اتفاقات خوب نمایشگاه امسال این بود که برخی سازمان های دولتی و نیمه دولتی مثل آتش نشانی و سازمان توسعه و تجارت، بخشی از نیاز ظروف مورد استفاده کاربردی پرسنل و تزیینی اتاق مدیران خود را از نمایشگاه سفارش دادند یعنی نمایشگاه سبب ترویج و آشنایی سازی برای دستگاه های دولتی و بخش خصوصی با صنایع دستی بود.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار