طرح گردشگری «‌تهران با تو» رونمایی شد

طرح گردشگری «‌تهران با تو» رونمایی شد

طرح گردشگری «‌تهران با تو» تورهای ویژه دانش ‌آموزان با حضور رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولان آموزش و پرورش در فرهنگسرای ارسباران رونمایی شد.

تورهای ویژه دانش‌آموزی «تهران با تو» به همت شرکت تهران گشت ارغوانی وابسته به سازمان فرهنگی هنری و شهرداری تهران عصر شنبه فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.

«تهران با تو» طرحی برای آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان تهرانی از فضاهای فرهنگی، گردشگری، هنری، تاریخی، مذهبی و اجتماعی و مفاخر و دستاوردهای مردم این شهر است.

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سازمان دانش آموزی تیرماه امسال با هدف تقویت نقش آفرینی دانش آموزان در مدیریت فرهنگی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

 

«سعید اوحدی» رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران اظهار داشت: با توجه به ظرفیت قابل توجه تهران از لحاظ جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی، 29 تا 30 سفر گردشگری برنامه ریزی شده و امیدواریم با تبلیغ های سازمان زیباسازی شهر تهران در معرفی این تورها بتوانیم شاهد تحول جدی در رونق اقتصادی، اشتغال، ارتقای فرهنگ و شور و نشاط در شهر باشیم.
اوحدی با اشاره به اهمیت نقش گردشگری شهری در دنیای امروز و گردش مالی قابل توجه آن گفت: گردشگری در دنیا با بیش از 300 میلیون نفر اشتغالزایی و بیش از 1500میلیارد دلار گردش مالی بعد از صنعت نفت و خودروسازی حرف اول را می زند اما متاسفانه ایران با توجه به اینکه از لحاظ جاذبه های تاریخی و فرهنگی جز 10 کشور برتر دنیا است، به دلیل بی توجهی در حوزه گردشگری در زیرساخت های این حوزه در بین 139 کشور دنیا دارای رتبه 117 است.

**آغاز طرح «تهران با تو» از 14 مهرماه
احمد مسجد جامعی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز در این آیین پیشنهاد داد: طرح «تهران با تو»، تورهای گردشگری ویژه دانش آموزان امسال 14مهرماه همزمان با روز تهران آغاز و این روز تبدیل به هفته تهران شود که با این طرح موجی از شور و نشاط در دانش آموزان ایجاد خواهد شد.
وی، هدفمندی، تنوع، ایجاد نشاط، مشارکت دانش آموزان در انتخاب مسیرهای گردشگری، بهره مندی از زبان و ادبیات دانش آموزان در برگزاری تورهای گردشگری، معرفی مشاغل، ارائه اطلاعات موثق و علمی بودن را از جمله ویژگی هایی دانست که در برگزاری تورهای گردشگری «تهران با تو» مورد توجه قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینکه تهران دارای یکهزار مقصد و مسیر گردشگری است، اظهار داشت: من 120 مسیر و مقصد گردشگری را برای برگزاری تور گردشگری ویژه دانش آموزان ارائه می کنم که از این مقصدها می توان بر اساس شرایط به صورت پیاده و سواره بهره مند شد.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در این تورهای گردشگری علاوه بر معرفی جاذبه ها و ظرفیت ها می توان مشکلات را بیان کرد و دانش آموزان ضمن آموزش، به فهم و درکی از موضوعی خاص دست پیدا کنند.
مسجدجامعی افزود: هر نقطه تهران شخصیت منحصر به فردی دارد و این شخصیت منحصر به فرد لایه لایه است که هر بخش آن قابل بررسی و مطالعه است به عنوان مثال درباره تمدن 7هزار ساله چشمه علی می توان کتاب ها نوشت و درباره بنای حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) می توان سخن ها گفت.

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار