نوازندگان کلاسیک ایران و اروپا برای چکناوریان می نوازند

نوازندگان کلاسیک ایران و اروپا برای چکناوریان می نوازند

پروژه «اینترنوا» که همکاری بین نوازندگان کلاسیک ایران و اروپا است در حمایت از کودکان کار در تالار وحدت همزمان با بزرگداشت هشتادمین سال تولد لوریس چکناوریان روی صحنه می رود.

بنیاد رودکی  اعلام کرد: پروژه اینترنوا که همکاری بین نوازندگان کلاسیک ایران و اروپا است در روزهای 25 و 26 تیر ماه ساعت 21:30 در حمایت از کودکان کار روی صحنه خواهد رفت.

در این پروژه چهار نوازنده از کشورهای مخلتف اروپایی به سرپرستی «دارا مورگان»، کوارتت خارجی اینترنوا را تشکیل می‌دهند و دو کوارتت ایرانی به سرپرستی «بردیا کیارس» و «امیر باورچی» در پروژه اینترنوا حضور دارند که در اجرای برخی قطعات، گروه اروپایی را همراهی خواهند کرد.

کوارتت زهی اینتر نوا متشکل از ویولن 1: دارا مورگان، ویولن 2: ویکتوریا ماوروموستاکی، ویولا: میگوئل سابرینو و ویولنسل: پدرو سیلوا است و دو کوارتت ایرانی 1 با اجرای ویولن 1: بردیا کیارس، ویولن 2: امیر باورچی، ویولا: ‌نیلوفر سهی و ویولنسل: نگار نوراد و همچنین کوارتت ایرانی 2 متشکل از ویولن 1: مهدی جوانبخت، ویولن 2: تینا جامه‌گرمی، ویولا: دانیال جورابچی ، ویولنسل: ماکان خویی‌نژاد و پیانو: اشکان لایق، نیز در این اجرا حضور خواهند داشت.

به گزارش ایرنا، در شب اول این کنسرت، اِلژی و پولکا برای کوارتت زهی و پرلود و اسکرتزو برای اُکتت زهی اثر دیمیتری شوستاکویچ، نوستالوژی برای کوارتت زهی و رقص هیجان برای تکنوازی پیانو اثر لوریس چکناوریان و پرلود شماره 3 از کتاب 1 (باد در دشت..) اثر کلود دبوسی به اجرا در می‌آید.

در شب دوم کنسرت نیر که با عنوان شب موسیقی مینیمالیست معاصر برگزار می‌شود، هفت‌گاه معلق برای کوارتت زهی اثر فرخزاد لایق، سه کوارتت زهی اثر استیو رایش و در حال حاضر دون ژوان (تنظیم برای دوازده ساز زهی و پیانو) اثر مایکل نایمن به اجرا درمی‌آید.

**پایان خبر**

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار