پارک گردشگری فضاپایه در نیاسر کاشان احداث می شود

پارک گردشگری فضاپایه در نیاسر کاشان احداث می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از احداث پارک گردشگری فضاپایه در منطقه نیاسر کاشان خبر داد و گفت: طراحی پارک گردشگری فضاپایه برای ترویج علم نجوم مطابق استانداردهای بین المللی آغاز شده است.

محمدجواد آذری جهرمی در همایش نجوم و هفته گردشگری فضاپایه که در نیاسر کاشان برگزار می‌شد و در نخستین روز از هفته جهانی فضا با اشاره به سابقه تاریخی نجوم در منطقه کاشان ونیاسر اظهار کرد: یکی از افرادی که در این منطقه بسیار مشهور است غیاث الدین جمشید کاشانی است و این دانشمند و دیگر دانشمندان هرچه علمشان بیشتر بوده در برابر خداوند و خلق خضوع و خشوع بیشتری پیدا میکردند. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه طراحی پارک گردشگری فضاپایه برای ترویج علم نجوم مطابق استانداردهای بین المللی آغاز شده، اظهار کرد: امروز در هفته جهانی فضا کلنگزنی آن را آغاز می کنیم. 

عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر ضرورت افزایش همدلی و همراهی میان اعضای دولت، مجلس و قوه قضاییه تصریح کرد: بخاطر هفته نجوم حرفهای فضایی نزنیم، حقوق های نجومی برای خود قائل نشویم ، اما برای مردم تلاش های نجومی کنیم و قدردان آنها باشیم که در برابر فشارها از خود پایداری نشان دادند. 

به گزارش ایسنا، جهرمی صبح امروز جمعه همچنین در سفر به نیاسر کاشان در شورای اداری این شهرستان با حضور مقامات منطقه ای حضور یافت و به بررسی مشکلات و موانع ارتباطی موجود در منطقه پرداخت.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار