چهل و هشتمین ماراتن کنکور آغاز شد

چهل و هشتمین ماراتن کنکور آغاز شد

رقابت داوطلبان گروه های آزمایشی علوم انسانی و ریاضی در آزمون سراسری سال 97 برای ۳۴۹ هزار و ۵۷۶ داوطلب از ساعت 8 صبح امروز  پنجشنبه در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش ایرنا، آزمون سراسری 97 داوطلبان گروه های آزمایشی علوم انسانی و ریاضی و فنی به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین در کدرشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از دقایقی قبل در 375 شهرستان و بخش مختلف کشور و 479 حوزه امتحانی آغاز شد.
در کنکور 97 جمعا تعداد یک میلیون و 11 هزار و 825 داوطلب ثبت نام کرده ‌اند که از این تعداد 144 هزار و 550 نفر در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، تعداد 642 هزار و 451 داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی، تعداد 205 هزار و 26 نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، تعداد 12 هزار و 260 داوطلب در گروه آزمایشی هنر و 7 هزار و 538 نفر در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی ثبت‌نام کرده اند. در واقع بیشترین ثبت‌نام کنندگان آزمون سراسری 97 در گروه آزمایشی علوم تجربی قرار دارند.
به گزارش ایرنا آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی هنر بعد از ظهر پنجشنبه ( هفتم تیرماه ) و آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی صبح روز جمعه هشتم تیرماه و آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی بعد از ظهر جمعه هشتم تیر ماه برگزار می‌شود.

برچسب ها: دانشگاهکنکور

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار