جشن نخجوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار شد

جشن نخجوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار شد

جشن «نخجوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام» روز چهارشنبه با حضور سید هادی حسینی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، در شهر نخجوان برگزار شد .


در این جشن، وزیران فرهنگ کشورهای جمهوری آذربایجان ، اندونزی ، تاجیکستان ، ازبکستان ، الجزایر و معاونان وزرای فرهنگ ایران ، امارات متحده عربی ، قزاقستان ، ترکمنستان و قطر حضور داشتند.
« منصور آیرم» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و «واصف طالب اف» رئیس مجلس عالی نخجوان از دیگر حاضران این مراسم بودند.
این مراسم که با نمایش فیلمی درمورد تاریخ و فرهنگ پنج هزار ساله نخجوان آغاز شده بود ، با اجرای قطعاتی توسط ارکستر سمفونی نخجوان ادامه یافت .
جشن نخجوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام از سوی سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی کشورهای اسلامی - آیسسکو - برنامه ریزی و برگزار می شود.
قرار است سمینار ملی «اهمیت سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ و نقش آن در کاهش بیکاری جوانان » فردا -پنجشنبه- و نشست کارشناسی ' اجرای استراتژیک شهرهای سبز' نیزروز جمعه در نخجوان برگزار شود .
بازدید از مکان های تاریخی و موزه های شهر نخجوان و شرکت در برنامه های فرهنگی مختلف از برنامه های پیش بینی شده برای مقامات و میهمان در نخجوان است.
در جریان برگزاری ششمین کنفرانس سازمان همکاری اسلامی در اکتبر ٢٠٠٩ در باکو، نخجوان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ٢٠١٨ و همزمان تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شد.
منبع : ایرنا

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار